henvendelse

Den selvejende institution Fredericia Musicalteater
Cvr-nummer: 42031887
Prinsessegade 29
7000 Fredericia

Hovednummer: +45 5373 9600
Billetnummer: +45 5373 9601

Telefonerne er åbne alle hverdage fra kl. 10:00-14:00

Personlig henvendelse i vores billetkontor i Prinsessegade er muligt:
Mandag fra kl. 10:00-14:00
Fredag fra kl. 10:00-14:00

JULEN 2022
Fredericia Musicalteater holder lukket fra:
Fredag den d. 23. december 2022 kl. 14.00 og frem til mandag den 2. januar 2023 kl. 10.00

Hovedmail: info@fredericiamusicalteater.dk
Billetmail: billet@fredericiamusicalteater.dk

Alle fakturaer sendes direkte til: finance@fredericiamusicalteater.dk

medarbejdere

Thomas Bay
teaterdirektør
+45 5373 9600
thomas@fredericiamusicalteater.dk

Ole Justesen
administrerende direktør
+45 5373 9600
ole@fredericiamusicalteater.dk

Rob Hartmann
producent
+45 3162 6860
rob@fredericiamusicalteater.dk

Liv Stevns
producent
(Barselsorlov)

Katja Lotsberg Nilsen
producent, barselsvikar
+45 5373 9608
producent@fredericiamusicalteater.dk

Gitte Nikolajsen
PR- og marketingchef
+45 4142 6282
gitte@fredericiamusicalteater.dk

Heidi Lindum Mikkelsen
bogholderiansvarlig
+45 5373 9607
heidi@fredericiamusicalteater.dk
(mandag-onsdag-fredag)

Pia Nørgaard
billetansvarlig
+45 5373 9600
pia@fredericiamusicalteater.dk

Dennis Kappel
partnerskabsansvarlig
+45 5373 9603
dennis@fredericiamusicalteater.dk

Louise Lykkegaard
foyeransvarlig
+45 5373 9605
louise@fredericiamusicalteater.dk

Sarah Bossen
marketingassistent
+45 5373 9604
sarah@fredericiamusicalteater.dk

Martin Jensen
scenemester og lysdesigner
+45 4095 8603
martin@fredericiamusicalteater.dk

Peter Løvenhardt
tonemester
+45 3030 2991
peter@fredericiamusicalteater.dk

Thilde Jensen
kostumier
+45 5373 9606
thilde@fredericiamusicalteater.dk

Jesper Hansen
produktionssleder
+45 5373 9600
jesper@fredericiamusicalteater.dk

Danny Bækmand Testern
forestillingsleder
+45 5373 9600
danny@fredericiamusicalteater.dk

bestyrelse

Grete Grünberger Højgaard Frank
Bestyrelsesformand

David Gulløv
Næstformand

Bjørg Gamst
Bestyrelsesmedlem

Finn Muus
Bestyrelsesmedlem

Kenny B. Olsen
Bestyrelsesmedlem

Gitte Nikolajsen
Medarbejdervalgt repræsentant

årsberetning

rammeaftale og vedtægter