henvendelse

Den selvejende institution Fredericia Musicalteater
Cvr-nummer: 42031887
Prinsessegade 29
7000 Fredericia

Hovednummer: +45 5373 9600
Billetnummer: +45 5373 9601

Telefonerne er åbne mandag til fredag fra kl. 10:00-14:00
Personlig henvendelse kan ske på vores billetkontor mandag og fredag mellem kl. 10:00-14:00.

Hovedmail: info@fredericiamusicalteater.dk
Billetmail: billet@fredericiamusicalteater.dk

medarbejdere

Ferry Hogeboom
Teaterdirektør
ferry@fredericiamusicalteater.dk

Ole Justesen
Administrerende direktør
ole@fredericiamusicalteater.dk

Susanne Bennetsen
Administrator
+45 2152 0099
susanne@fredericiamusicalteater.dk

Pia Nørgaard
Billetansvarlig og administrativ medarbejder
pia@fredericiamusicalteater.dk

Line Ravn Gundal
Foyer- og partneransvarlig
+53739605
line@fredericiamusicalteater.dk

Anne Lottrup Sørensen
Marketing- og kommunikationskoordinator
+45 53739603
anne@fredericiamusicalteater.dk

Rob Hartmann
Producent
rob@fredericiamusicalteater.dk

Bjørg Gamst
bjorg@fredericiamusicalteater.dk

Martin Jensen
Scenemester og lysdesigner
+45 4098 8306
martin@fredericiamusicalteater.dk

Danny Testern
Produktionsleder
danny@fredericiamusicalteater.dk

parkering

Parkering i nærheden af Fredericia Musicalteater kan sagtens lade sig gøre:

  • Ved Rådhuset er der mulighed for at parkere mod betaling.
    Tast denne adresse:
    Sjællandsgade 21b, 7000 Fredericia.
  • I Axel Dom P-hus er der 3 timers gratis parkering.
    Tast denne adresse:
    Købmagergade 56b, 7000 Fredericia.
  • Ved Midtpunktet er der 2 timers gratis parkering.
    Tast denne adresse:
    Vendersgade 1, 7000 Fredericia.

Bemærk: såfremt du vælger Føtex’ parkeringskælder, kan vi oplyse dig om, at den lukker kl. 21:00.

bestyrelse

Grete Grünberger Højgaard Frank
Bestyrelsesformand

Jens Christian Jørgensen
Næstformand

Finn Muus
Bestyrelsesmedlem